Ekostavivo

Penetrační olej NATUROL 9 kg

Konopný penetrační olej NATUROL určený k ochraně měkkého i tvrdého dřeva vystaveného povětrnostním vlivům, lze použít i v interiérech

Varianta
Produktové číslo4201-04
Dostupnost dočasně nedostupné
Porovnat
Cena bez DPH:1 213 Kč / ks
Cena s DPH:1 468 Kč / ks

Popis produktu Penetrační olej NATUROL 9 kg

Konopný penetrační olej je po zaschnutí přírodní biologicky odbouratelný produkt vyráběný z konopného oleje lisovaného za studena, sójového oleje a lněného oleje. Tato směs olejů se vyznačuje zvýšenou odolností proti nasákavosti dřeva (odpuzuje vodu) a snadnou obnovou nátěru.

Nejpodstatnější výhodou konopného oleje proti živičným bázím jsou až 50x menší molekuly, které mnohem lépe pronikají do hloubky podkladu a pokrývají povlakem stěny jeho pórů. To umožňuje svázání podkladu s následující povrchovou úpravou a maximální difúznost dřevěné hmoty.

Do exteriéru i interiéru slouží konopný penetrační olej jako základní i finální nátěr.

Narozdíl od čistě přírodního konopného napouštěcího oleje obsahuje penetrační olej organická rozpouštědla (ca 30%). Ta během schnutí vyprchají a nátěr po zaschnutí zůstává bezpečný a biologicky odbouratelný.

Nanáší se po rozmíchání na čisté suché dřevo štětcem v 1-2 vrstvách. Pro rovnoměrné zvýraznění kresby dřeva je vhodné setřít nevsáklý penetrační olej po 10-15 minutách od nanesení pomocí suchého štětce nebo hadru.

Zpravidla není potřeba ředit, k mytí pomůcek se používá ředidlo S6006.

Upozornění:
Kvůli snazší aplikaci, rychlejšímu vsakování a zasychání obsahuje tento výrobek organická rozpouštědla, lakový benzín a jiná nebezpečná aditiva, proto je celý klasifikovaný jako nebezpečný. Pro získání detailů si prosím pročtěte bezpečnostní list v záložce ke stažení.
Barvabezbarvý
Hmotnost balení9 kg
Objemová hmotnost900 kg/m3
Vydatnost8 m2/kg
Doba schnutí24 hod.
Bezpečnostní list penetrační olejSoubor ke stažení (0.22 MB)
Technický list penetrační olejSoubor ke stažení (0.03 MB)

Ondřej Krajčovič

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi penetračním olejem NATUROL a napouštěcím olejem NATUROL, po přečtení info a technických listů, jako jediný rozdíl vidím cenu. A který z těchto produktů je vhodnější pro nátěr trámů a stropních prken v interieru? díky Krajčovič.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den,

díky za Váš zájem. Hlavní rozdíl je ve složení obou výrobků.

Napouštěcí olej je pouze čistý konopný olej bez jakýchkoliv aditiv. Je z hlediska zdravotního i ekologického bezpečný a je určen pouze pro vnitřní aplikace. Při trvalém styku s povětrnostními vlivy by se mohl ze dřeva vymývat.

Penetrační olej kromě konopného oleje obsahuje organická rozpouštědla, která usnadňují aplikaci, urychlují schnutí a zvyšují odolnost vůči povětrnostním vlivům. Proto je klasifikován jako nebezpečný výrobek. Detaily jsou uvedeny v bezpečnostních listech. I přes zvýšenou odolnost proti povětrnosti se doporučuje přes něj jako finální vrstvu aplikovat lazurovací lak, který navíc obsahuje pigmenty, a chrání tak dřevo lépe proti působení UV záření.

Pro Vaši aplikaci bych doporučil spíše napouštěcí olej.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Konopné oleje v praxi

Konopné oleje v praxi

Datum vydání:

Zrepasovali jsme stará vrátka a dveře pomocí konopných olejů a lazurovacích laků NATUROL… Více

Podobné produkty