Ekostavivo

Penetrační olej NATUROL 0,9 kg

Konopný penetrační olej NATUROL určený k ochraně měkkého i tvrdého dřeva vystaveného povětrnostním vlivům, lze použít i v interiérech

Varianta
Produktové číslo4201-01
Dostupnost dočasně nedostupné
Porovnat
Původní cena s DPH:227 Kč
Cena bez DPH:140 Kč / ks
Cena s DPH:169 Kč / ks

Popis produktu Penetrační olej NATUROL 0,9 kg

Z důvodu razantního zdražení ze strany výrobce bude tento produkt po doprodání skladových zásob vyřazen ze sortimentu.

Konopný penetrační olej je po zaschnutí přírodní biologicky odbouratelný produkt vyráběný z konopného oleje lisovaného za studena, sójového oleje a lněného oleje. Tato směs olejů se vyznačuje zvýšenou odolností proti nasákavosti dřeva (odpuzuje vodu) a snadnou obnovou nátěru.

Nejpodstatnější výhodou konopného oleje proti živičným bázím jsou až 50x menší molekuly, které mnohem lépe pronikají do hloubky podkladu a pokrývají povlakem stěny jeho pórů. To umožňuje svázání podkladu s následující povrchovou úpravou a maximální difúznost dřevěné hmoty.

Do exteriéru i interiéru slouží konopný penetrační olej jako základní i finální nátěr.

Narozdíl od čistě přírodního konopného napouštěcího oleje obsahuje penetrační olej organická rozpouštědla (ca 30%). Ta během schnutí vyprchají a nátěr po zaschnutí zůstává bezpečný a biologicky odbouratelný.

Nanáší se po rozmíchání na čisté suché dřevo štětcem v 1-2 vrstvách. Pro rovnoměrné zvýraznění kresby dřeva je vhodné setřít nevsáklý penetrační olej po 10-15 minutách od nanesení pomocí suchého štětce nebo hadru.

Zpravidla není potřeba ředit, k mytí pomůcek se používá ředidlo S6006.

Upozornění:
Kvůli snazší aplikaci, rychlejšímu vsakování a zasychání obsahuje tento výrobek organická rozpouštědla, lakový benzín a jiná nebezpečná aditiva, proto je celý klasifikovaný jako nebezpečný. Pro získání detailů si prosím pročtěte bezpečnostní list v záložce ke stažení.
Barvabezbarvý
Hmotnost balení0,9 kg
Objemová hmotnost900 kg/m3
Vydatnost8 m2/kg
Doba schnutí24 hod.
Bezpečnostní list penetrační olejSoubor ke stažení (0.22 MB)
Technický list penetrační olejSoubor ke stažení (0.03 MB)

Hupert

Proč mystifikujete lidi. Co je na výrobku Naturol, prodávaného na www.ekostavivo.cz, ekologického, když je to z podstaty sajrajt nebezpečný pro člověka, životní prostředí a především zdroje pitné vody s naprosto stejnými dopady jako jakékoliv jiné nátěrové hmoty?

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Uznávám, že organická rozpouštědla jsou sajrajt, ale nemyslím, že bychom někoho mystifikovali. U každého výrobku je uvedeno, že kromě směsi rostlinných olejů obsahuje organická rozpouštědla. Zrovna tak v bezpečnostním listu. Jedná se o levnější a snáze aplikovatelnou verzi napouštěcího konopného oleje, která je určena pro ty, kteří nechtějí platit za čistý přírodní produkt. Tím je právě napouštěcí olej. U levnějšího penetračního oleje je ekologická alespoň základní a hlavní složka, tzn. konopný olej vyrobený z obnovitelné suroviny. Navíc po zaschnutí a vyprchání organických rozpouštědel je nátěr nezávadný. U syntetických nátěrů tomu tak není. U nabízených lazurovacích laků je situace bohužel o něco horší, ty plánujeme stáhnout. Pokud máte tip na ekologičtější tuzemský výrobek za přijatelnou cenu, pošlete nám ho a my jej budeme rádi nabízet.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Konopné oleje v praxi

Konopné oleje v praxi

Datum vydání:

Zrepasovali jsme stará vrátka a dveře pomocí konopných olejů a lazurovacích laků NATUROL… Více

Podobné produkty