Ekostavivo

NATURWOOL A500, role 10 m2

Izolace z ovčí vlny tloušťky 50 mm, role šíře 1 m, délka 10 m

Produktové číslo3303-01
Dostupnost Do 10 dnů
Porovnat
Cena bez DPH:990 Kč / ks
Cena s DPH:1 198 Kč / ks

Popis produktu NATURWOOL A500, role 10 m2

NATURWOOL je česká stavební tepelná izolace z ovčí vlny z oblasti Valašska.

Izolace z ovčí vlny NATURWOOL je vhodná pro nejrůznější typy stavebních konstrukcí, od podlah, přes stěny, stropy až po střechy, velmi často se používá i pro utěsnění spár ve srubech a roubenkách.

Izolace NATURWOOL se vyrábí z prané ovčí vlny, příměsi pojivových vláken pro větší pružnost a tvarovou stabilitu a je ošetřena přípravkem proti molům s dlouhodobým účinkem. Šířka role je 1 m, délka pásu 10 m a výška rouna 5 cm.

Při montáži do šikmých či svislých konstrukcí se doporučuje pomocné kotvení prostřednictvím vázacího drátu vedeného mezi sloupky či trámy. Díky vysoké propustnosti pro vodní páry není třeba, ani se nedoporučuje používat parozábrany. Ovčí vlna přirozeně udržuje optimální vlhkost vnitřního prostředí a a zdravé klima.

Materiálovčí vlna, pojivo
Délka10000 cm
Šířka100 cm
Výška5 cm
Objemová hmotnost10 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,042 W/(m.K)
Faktor difuzního odporu µ1.5
Počet v balení1 ks
Plocha v balení10 m2
Hmotnost balení5 kg
Technický list NATURWOOLSoubor ke stažení (4.98 MB)

Lucie Rysová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by se tato vlna dala použít i jako těsnění při montáži nových dřevěných oken (místo PUR pěny). Je něčím ošetřena? Pokud by nebyla vhodná, mohl byste mi prosím doporučit nějakou jinou vhodnější variantu? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Lucie R.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, ano, tuto vlnu lze k vycpávkám také použít, ale je relativně pevně pojená PES vlákny a bude se z velké role hůře odtrhávat na menší kousky pro vycpávání. Doporučil bych spíše vlnu http://www.ekostavivo.cz/ovci-vlna-gold-3301-01/, která neobsahuje žádné pojivo a není proto tak kompaktní. S tou máme dobré zkušenosti. Oba produkty jsou ošetřeny přípravkem proti molům. Kromě toho mohu doporučit také produkty, které ještě nejsou umístěny na webu: konopná vlna (volná konopná vlákna pro vycpávky) - cena 69,- Kč/kg bez DPH pás ovčí vlny NATURWOOL š. 10 cm, d. 10 m - cena 115,- Kč/roli bez DPH (10 bm)

Radek Pilař

Dobrý den, může izolace z ovčí vlny přijít volně do prostoru nad hlavu? jde mi o to, zda se z ní neuvolňují nějaké částice. Děkuji.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, záleží trošku i na jiných okolnostech, ale tento postup bych spíše nedoporučil. V klidu se sice žádné částečky neuvolňují, ale při průvanu, otřesech způsobených pohybem po místnosti, kolem projíždějícími vozidly apod. se mohou uvolňovat částečky prachu nebo drobnější úlomky vláken. I když se jedná o přírodní materiál, který Vám neuškodí, může to někoho obtěžovat. Navíc vlna je poměrně měkký materiál a bude se patrně prověšovat, proto je lepší zespodu zaklopit.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Lněné izolace NATURIZOL

Lněné izolace NATURIZOL

Datum vydání:

Rozšířili jsme nabídku izolačních materiálů o lněné rohože NATURIZOL, které jsou díky naprosto srovnatelným vlastnostem více než plnohodnotnou alternativou konopných izolací. I zde se jedná o originální český produkt, který se již léta úspěšně prodává i na zahraničních trzích.… Více