Ekostavivo

Ovčí vlna GOLD, role 10 m2

Izolace z ovčí vlny tloušťky 60 mm, role šíře 1 m, délka 10 m

Produktové číslo3301-01
Dostupnost již není v nabídce
Porovnat
Cena bez DPH:1 155 Kč / ks
Cena s DPH:1 398 Kč / ks

Popis produktu Ovčí vlna GOLD, role 10 m2

Ovčí vlna GOLD je tepelně izolační rohož světlé barvy, vyrobená z ovčí vlny vyprodukované v ČR.

Hodí se především k izolaci vodorovných dřevěných konstrukcí jako jsou stropy či podlahy dřevostaveb, ale lze ji použít i jako izolaci obvodových stěn či příček.

Izolace GOLD je vyrobena z čisté prané vlny s přídavkem pojivového vlánka na bázi polyesteru (do 10%), díky němuž zíkává vyšší pružnost a drží svůj tvar a tloušťku po celou dobu životnosti. Jako ochrana proti molům je zde použit prostředek Molantin SP 0,2 – 0,3%, který je mlhovinou nanášen na rouno.

Izolace z ovčí vlny GOLD se vyrábí vrstvením a zapékáním do rolí o šířce 1000 mm a tloušťce 60 mm. Jejich plošná hmotnost činí ca 1000g/m2. 

Izolace GOLD je zcela prodyšný materiál, který bude udržovat teplotu v interiéru i v těch nejtěžších klimatických podmínkách po celý rok. Vysoká hustota vlny GOLD vytváří vynikající zvukové i tepelné izolace.

Pro izolaci obvodových konstrukcí doporučujeme instalovat 2-3 vrstvy.

Materiálovčí vlna, pojivo
Barvabílá
Délka10000 cm
Šířka100 cm
Výška6 cm
Objemová hmotnost17 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,039 W/(m.K)
Počet v balení1 ks
Plocha v balení10 m2
Hmotnost balení10 kg

Rataj

Kde můžu koupit molantin. Díky za zprávu

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, Molantin SP koupíte jistě na spoustě e-shopů, např. zde:

http://www.lh-shop.cz

http://www.proprirodu.eu

Jinak můžete zkusit i některou lokální drogerii, ve které nabízí domácí či zahradní chemii, jistě Vám jej také seženou.

Karel Lamač

Dobrý den, budu zateplovat starší chalupu, kde máme problémy s drobnými hlodavci. Chutná produkt myším, nebo je nějak ošetřen? Díky za odpověď. Lamač

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, ovčí vlna myším nejen nechutná, ale je pro ně nestravitelná. Takže pokud si chalupu zateplíte vlnou, myši ji určitě nepožerou, ale mohou se v ní zabydlet stejně jako ve většině jiných izolačních materiálů. Určité nebezpečí hrozí spíše ze strany molů. Tato vlna je proto ošetřena přípravkem Molantin SP, kterého obsahuje 0,2-0,3%. Ale obecně platí, že nejlepší ochranou jakékoliv přírodní izolace před škůdci je důsledné utěsnění všech spár a otvorů tak, aby do ní nemohli pronikat.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.