Ekostavivo

Ovčí vlna COMFORT, role 15 m2

Izolace z ovčí vlny tloušťky 40 mm, role šíře 1 m, délka 15 m

Produktové číslo3302-01
Dostupnost již není v nabídce
Porovnat
Cena bez DPH:1 075 Kč / ks
Cena s DPH:1 301 Kč / ks

Popis produktu Ovčí vlna COMFORT, role 15 m2

Ovčí vlna COMFORT je tepelně izolační rohož světlé barvy, vyrobená z ovčí vlny vyprodukované v ČR.

Hodí se především k izolaci vodorovných dřevěných konstrukcí jako jsou stropy či podlahy dřevostaveb, ale lze ji použít i jako izolaci obvodových stěn či příček. 

Izolace COMFORT je vyrobena z čisté prané vlny s přídavkem pojivového vlánka na bázi polyesteru (do 10%), díky němuž zíkává vyšší pružnost a drží svůj tvar a tloušťku po celou dobu životnosti. Jako ochrana proti molům je zde použit prostředek Molantin SP 0,2 – 0,3%, který je mlhovinou nanášen na rouno.

Izolace z ovčí vlny COMFORT se vyrábí vrstvením a zapékáním do rolí o šířce 1000 mm a tloušťce přibližně 40 mm. Jejich plošná hmotnost činí ca 500g/m2. 

Izolace COMFORT je zcela prodyšný materiál, který bude udržovat teplotu v interiéru i v těch nejtěžších klimatických podmínkách po celý rok.

Pro izolaci obvodových konstrukcí doporučujeme instalovat minimálně 3 vrstvy nebo použít izolaci GOLD, která je silnější a obsahuje větší množství vlny. Rovněž její tepelně izolační vlastnosti jsou lepší než u varianty COMFORT.

Materiálovčí vlna, pojivo
Barvabílá
Délka15000 cm
Šířka100 cm
Výška4 cm
Objemová hmotnost14 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,042 W/(m.K)
Počet v balení1 ks
Plocha v balení15 m2
Hmotnost balení7,5 kg

Riana

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda by bylo možné v případě koupě celé role rozdělit roli na dvě půlky aby to nebylo tak silné aby byla každá půlka silná 2cm děkuji za odpověď Kleinová

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, podélné rozdělení role v tloušťce bohužel není možné. Vlna je vrstvená a velmi dobře pojená zapečeným PES vláknem, takže lze pouze střihat/řezat na délku či na šířku, ale nelze "odloupnout", rozdělení na tloušťce se vám patrně nepodaří.
Nicméně je nadýchaná a velmi flexibilní, takže 4 cm by myslím do 2 cm zmáčknout šly.

michal

dobry den mohla by se tato ovci vlna pouzit do ozvucnic,reproboxu.??.ja prave pouzivam ovci rouno ,,dekuji za odpoved ..jilek

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz. Jakou funkci má vlna v ozvučnicích reproboxu mít? Nenapadá mě důvod, proč by to nemělo jít. Pokud máte ovčí rouno vyzkoušené jako akustickou izolaci (předpokládám, že se jejím účelem je snížení hluku v určitých situacích a prostředích), můžete s klidem tuto vlnu použít. Osobně bych doporučil spíše variantu GOLD než COMFORT, protože má dvojnásobnou hustotu a bude lépe izolovat. COMFORT obsahuje 500g vlny na m2, GOLD pak 1000g na m2. Ale asi úplně nejlepší zvukově-izolační parametry z našich materiálů má podle mého názoru konopná izolace. Prosím zvažte: ekostavivo.cz/vkladane-rohoze/ nebo ekostavivo.cz/fasadni-desky/ Cca od srpna 2015 budou znovu dostupné.

Zbyněk Tychtl

V nadpisu uvádíte 15m2. V textu popisu uvádíte 10m2 a v technických parametrech uvádíte délku 10m a šíři 1m. Co je správně? Děkuji.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, děkuji za upozornění a omlouvám se za chybu. Správně je text v popisu, tzn. 15 m2. Role izolace ovčí vlny COMFORT má šíři 1 m a délku 15 m. Chybu v technických parametrech jsem již opravil.

drahomira lukasova

Dobry den chtela bych se zeptat jestli vlna neobsahuje i jine materialy z duvodu toho, ze ma sedou barvu napr.jine dekuji

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, tato ovčí vlna je čistě přírodní produkt, upravuje se pouze praním a mykáním, neobsahuje žádná pojiva ani jiné syntetické příměsi. Pouze je ošetřená zdravotně nezávadným prostředkem proti molům Molantin SP, kterého obsahuje 0,2-0,3%. Do prostředí nevylučuje absolutně žádné škodliviny, ba naopak, pohlcuje a neutralizuje ostatní škodliviny ve vzduchu, např. formaldehyd. Její tmavá barva není dána žádnou příměsí, je to její přirozená barva, jedná se o střižní vlnu převážně z černých ovcí.

Pavel Krušina

MOLANTIN SP: http://www.lh-shop.cz/-doc/bp-molantin.pdf Může vyvolat senzibilizaci při styku s kůží. Vysoce toxický pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. Osobně bych to nenazýval ekologickou izolací.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, děkuji za připomínku. Uznávám, že Molantin samotný není úplně nejšetrnější prostředek. Sám jsem vždy pro co nejpřírodnější materiály. Na druhou stranu vlnu je potřeba před moli nějak ochránít a obsah Molantinu v tomto produktu je tak malý, že zdravotní či ekologické riziko použitím takovéto izolace je dle mého názoru naprosto zanedbatelné. Konzultoval jsem i s výrobcem této izolace, technologii mimo jiné i kvůli smluvním závazkům vůči ostatním obchodním partnerům změnit nemůže. Přesto se i tak pokusím najít ještě ekologičtější alternativu. Máte nějaký tip? Děkuji.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.