Ekostavivo

Naporo WALL 20 mm

Konopné tepelně izolační desky Naporo WALL 20 mm pro obklady fasád, rozměr 62,5x80 cm, baleno na paletě

Varianta
Produktové číslo3104-01
Dostupnost Do 10 dnů
Porovnat
Původní cena s DPH:174 Kč
Cena bez DPH:101 Kč / m2
Cena s DPH:122 Kč / m2

Popis produktu Naporo WALL 20 mm

Naporo WALL je pevná izolační deska pro izolaci a obklady fasád. Výborně chrání proti chladu, teplu i hluku. Je vhodná zejména pod difuzně otevřené tenkovrstvé omítky.

Je vyrobená z konopných vláken, pojivových vláken z polyesteru a obsahuje rovněž malé množství amonné soli jako retardant hoření.

Mezi hlavní výhody Naporo WALL patří zejména naprostá zdravotní nezávadnost, vysoká difuzní otevřenost, vynikající akumulační schopnosti a v neposlední řadě jednoduchost zpracování a montáže.

Na přání je možno zhotovit i provedení se 3 předvrtanými otvory pro snazší upevnění pomocí hmoždinek.

Dodává se pouze po celých paletách.

Materiálkonopí
Délka80 cm
Šířka62,5 cm
Výška2 cm
Objemová hmotnost100 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,039 W/(m.K)
Faktor difuzního odporu µ3,9
ETA-13-0147_PANEL_EN.pdfSoubor ke stažení (0.48 MB)

Jiří Uhlíř

Dobrý den, je možné použít konopné fasádní desky do interiéru, a jako finální vrstvu použít hliněnou omítku? Za odpověď děkuji Uhlíř.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, principielně ano, nicméně při zateplení zevnitř je vždy potřeba dát velký pozor na celkovou skladbu stěny. U zateplení zevnitř hrozí větší riziko kondenzace par na přechodu mezi paropropustnou izolací a původní stěnou, zvláště je-li tato méně difuzně otevřená. Záleží přitom ale i na řadě jiných ovlivňujících faktorů, jako např. způsob využívání prostoru (množství par - koupelna, ložnice, komora apod.), na intenzitě vytápění (vytápěný, nevytápěný prostor), síla a materiál původní stěny, způsob a intenzita větrání atd. Konkrétní podmínky je lépe konzultovat s odborníkem na zateplení.

Hliněná omítka je v tomto případě naopak vhodná, může působit jako částečná parobrzda. Bohužel v případě omítání na deskové materiály výrobci zpravidla doporučuji nejprve aplikovat difuzně otevřená lepidla a perlinku, na kterých samotná hliněná omítka při vytvoření rastru drží lépe. Pokud byste přesto chtěl aplikovat hliněnou omítku přímo na konopný panel, doporučuji nejprve zředěný jílový nátěr jako pojítko a na něj pak spíše menší tloušťku finální jemné omítky, řekněme do kolem 3 mm.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Lněné izolace NATURIZOL

Lněné izolace NATURIZOL

Datum vydání:

Rozšířili jsme nabídku izolačních materiálů o lněné rohože NATURIZOL, které jsou díky naprosto srovnatelným vlastnostem více než plnohodnotnou alternativou konopných izolací. I zde se jedná o originální český produkt, který se již léta úspěšně prodává i na zahraničních trzích.… Více

Podobné produkty