Ekostavivo

Naporo WALL 20 mm

Konopné tepelně izolační desky Naporo WALL 20 mm pro obklady fasád, rozměr 62,5x80 cm, baleno na paletě

Dodává se pouze po celých paletách

Varianta
Produktové číslo3104-01
Dostupnost Do 10 dnů
Porovnat
Cena bez DPH:146 Kč / m2
Cena s DPH:177 Kč / m2

Popis produktu Naporo WALL 20 mm

Naporo WALL je pevná izolační deska pro izolaci a obklady fasád. Výborně chrání proti chladu, teplu i hluku. Je vhodná zejména pod difuzně otevřené tenkovrstvé omítky.

Je vyrobená z konopných vláken, pojivových vláken z polyesteru a obsahuje rovněž malé množství amonné soli jako retardant hoření.

Mezi hlavní výhody Naporo WALL patří zejména naprostá zdravotní nezávadnost, vysoká difuzní otevřenost, vynikající akumulační schopnosti a v neposlední řadě jednoduchost zpracování a montáže.

Na přání je možno zhotovit i provedení se 3 předvrtanými otvory pro snazší upevnění pomocí hmoždinek.

Dodává se pouze po celých paletách.

Materiálkonopí
Délka80 cm
Šířka62,5 cm
Výška2 cm
Objemová hmotnost100 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,039 W/(m.K)
Faktor difuzního odporu µ3,9
Počet v balení105 ks
Plocha v balení52,5 m2
Spojtupý
Balenípaleta
ETA-13-0147_PANEL_EN.pdfSoubor ke stažení (0.48 MB)

Jiří Uhlíř

Dobrý den, je možné použít konopné fasádní desky do interiéru, a jako finální vrstvu použít hliněnou omítku? Za odpověď děkuji Uhlíř.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, principielně ano, nicméně při zateplení zevnitř je vždy potřeba dát velký pozor na celkovou skladbu stěny. U zateplení zevnitř hrozí větší riziko kondenzace par na přechodu mezi paropropustnou izolací a původní stěnou, zvláště je-li tato méně difuzně otevřená. Záleží přitom ale i na řadě jiných ovlivňujících faktorů, jako např. způsob využívání prostoru (množství par - koupelna, ložnice, komora apod.), na intenzitě vytápění (vytápěný, nevytápěný prostor), síla a materiál původní stěny, způsob a intenzita větrání atd. Konkrétní podmínky je lépe konzultovat s odborníkem na zateplení.

Hliněná omítka je v tomto případě naopak vhodná, může působit jako částečná parobrzda. Bohužel v případě omítání na deskové materiály výrobci zpravidla doporučuji nejprve aplikovat difuzně otevřená lepidla a perlinku, na kterých samotná hliněná omítka při vytvoření rastru drží lépe. Pokud byste přesto chtěl aplikovat hliněnou omítku přímo na konopný panel, doporučuji nejprve zředěný jílový nátěr jako pojítko a na něj pak spíše menší tloušťku finální jemné omítky, řekněme do kolem 3 mm.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Lněné izolace NATURIZOL

Lněné izolace NATURIZOL

Datum vydání:

Rozšířili jsme nabídku izolačních materiálů o lněné rohože NATURIZOL, které jsou díky naprosto srovnatelným vlastnostem více než plnohodnotnou alternativou konopných izolací. I zde se jedná o originální český produkt, který se již léta úspěšně prodává i na zahraničních trzích.… Více

Podobné produkty