Ekostavivo

Konopná izolace 100 mm

Konopné tepelně izolační rohože Kobe ECO HEMP FLEX 100 mm pro vkládání do konstrukce, rozměr 60x120 cm, balení 5 ks, celkem 3,6 m2

Varianta
Produktové číslo3103-05
Dostupnost Do 10 dnů
Porovnat
Původní cena s DPH:396 Kč
Cena bez DPH:229 Kč / m2
Cena s DPH:277 Kč / m2

Popis produktu Konopná izolace 100 mm

Kobe ECO HEMP FLEX je pružná izolační rohož pro izolaci stěn, stropů i střech. Výborně chrání proti chladu, teplu i hluku.

Je vyrobená z konopných vláken, pojivových vláken z polyesteru a obsahuje rovněž malé množství amonné soli jako retardant hoření.

Mezi hlavní výhody Kobe ECO HEMP FLEX patří zejména naprostá zdravotní nezávadnost, vysoká difúzní otevřenost, vynikající akumulační schopnosti a v neposlední řadě jednoduchost zpracování a montáže.

Dodává se po celých baleních, případně na paletách. Minimální odběrové množství je 1 balení.

Materiálkonopí
Délka120 cm
Šířka60 cm
Výška10 cm
Objemová hmotnost35 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,040 W/(m.K)
Faktor difuzního odporu µ1,5
Počet v balení5 ks
Plocha v balení3,6 m2
Hmotnost balení12,6 kg
ER_ETA-16-0803_version1_2017-01-05.pdfSoubor ke stažení (0.31 MB)
ETA-16-0803_version1_2017-01-05.pdfSoubor ke stažení (0.19 MB)

Zemánková

Chceme zateplovat dřevěný barák -vnější zateplení-co nellepší a nejkvalitnější zateplení a jaký rozměr máme zvolit a jak postupovat.Předem za odpověď děkujeme.

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, děkuji za Váš zájem o naše produkty. Konopná izolace je pro Váš účel jistě dobrá volba, patří k nejlepším na trhu. Nicméně pro stanovení optimální tloušťky by bylo potřeba znát další detaily, alespoň přesnou skladbu a tloušťku stávající stěny, a pak také úroveň zateplení, kterou budete požadovat. Jiné potřeby mají běžné domy, jiné nízkoenergetické a jiné pasivní domy. Vezmeme-li jako kompromis nízkoenergetický dům, bude se patrně potřebná tloušťka izolace pohybovat někde mezi 15 a 25 cm, ale roli hraje právě i stávající skladba. Druh použité izolace rovněž ovlivní požadovaný způsob zpracování, zda má jít o izolaci vkládanou do dodatečné konstrukce, např. dřevěného rámu, který se zaklopí dřevěným obkladem jako provětrávaná fasáda, nebo se zaklopí omítatelnou deskou a omítne, nebo má jít o kontaktní fasádní izolaci lepenou nebo mechanicky kotvenou přímo na stávající stěnu a omítatelnou. Bez znalosti těchto podrobností se těžko stanovuje optimální izolace. Nahrubo mohu doporučit kompromisní celkovou tloušťku dodatečné izolace 20 cm, a to buď kontaktní fasádní omítatelná konopná deska http://www.ekostavivo.cz/vicarius-canna-panel-200-mm-3104-12/ nebo Vámi vybraná flexibilní konopná rohož http://www.ekostavivo.cz/vicarius-canna-flex-100-mm-3103-05/ ve 2 vrstvách pokládaných do dřevěného roštu s vzájemným přesahem pro eliminaci vlivu spár mezi deskami. V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat telefonicky či emailem, rád Vám zpracuji individuální nabídku.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Lněné izolace NATURIZOL

Lněné izolace NATURIZOL

Datum vydání:

Rozšířili jsme nabídku izolačních materiálů o lněné rohože NATURIZOL, které jsou díky naprosto srovnatelným vlastnostem více než plnohodnotnou alternativou konopných izolací. I zde se jedná o originální český produkt, který se již léta úspěšně prodává i na zahraničních trzích.… Více

Podobné produkty