Ekostavivo

NATURWOOL P140, š. 14 cm, d. 70 m

Izolační pás z ovčí vlny tloušťky 50 mm, role šíře 14 cm, délka 70 bm.

Produktové číslo3304-02
Dostupnost Do 10 dnů
Porovnat
Cena bez DPH:1 190 Kč / ks
Cena s DPH:1 440 Kč / ks

Popis produktu NATURWOOL P140, š. 14 cm, d. 70 m

NATURWOOL je česká stavební tepelná izolace z ovčí vlny z oblasti Valašska.

Izolace NATURWOOL se vyrábí z prané ovčí vlny, příměsi pojivových vláken pro větší pružnost a tvarovou stabilitu a je ošetřena přípravkem proti molům s dlouhodobým účinkem.

Izolační pásy se používají pro utěsnění úzkých mezer a prostor, ponejvíce pro utěsnění spár srubů a roubenek.

Pásy dodávané v různých šířkách dokonale vyplní a utěsní prostor a dokáží se přizpůsobit také změnám tvaru sesychajícího dřeva.

Materiálovčí vlna, pojivo
Délka70000 cm
Šířka14 cm
Výška5 cm
Objemová hmotnost10 kg/m3
Součinitel tepelné vodivosti λ0,042 W/(m.K)
Faktor difuzního odporu µ1.5
Plocha v balení10 m2
Balení70 bm
Technický list NATURWOOLSoubor ke stažení (4.98 MB)

petra veberová

dobrý den. potřebuji poradit čím utěsnit mezeru mezi nadezdívkou z pálených cihel, trámy a bedněním střechy. Jedná se o styk dřeva a zdiva, stavbyvedoucí navrhuje vyplnit mezeru pur pěnou, případně polystyrenem apod. Čím to lze ideálně nahradit ekologicky?

EKOSTAVIVO - Jiří Lodr

Dobrý den, záleží na velikosti mezery. Toto se řeší nejčastěji u spár roubených staveb a používá se buď volné konopné vlákno nebo ovčí vlna. Konopné vlákno je hrubší a obtížně se aplikuje do menších spár, je dobré pro spáry šíře alespoň 3 cm. Pokud jsou spáry menší, doporučuji spíše ovčí vlnu. Naopak u příliš velkých spár, řekněme 6 cm a více bych doporučil už spíše nařezat nějaký deskový materiál odpovídající tloušťky, např. konopné či lněné izolační rohože.

Chcete-li zveřejnit dotaz či diskusní příspěvek k tomuto produktu, použijte prosím níže uvedený formulář. Budeme se snažit zveřejnit odpověď na stejném místě v nejkratší možné době.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Konopí ve stavebnictví

Konopí ve stavebnictví

Datum vydání:

Konopí je rostlina s bohatou historií, rozmanitými možnostmi využití v řadě oborů, a velkým potenciálem do budoucna. Pojďme se na ni podívat blíže.… Více

Lněné izolace NATURIZOL

Lněné izolace NATURIZOL

Datum vydání:

Rozšířili jsme nabídku izolačních materiálů o lněné rohože NATURIZOL, které jsou díky naprosto srovnatelným vlastnostem více než plnohodnotnou alternativou konopných izolací. I zde se jedná o originální český produkt, který se již léta úspěšně prodává i na zahraničních trzích.… Více

Podobné produkty